1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Görsel Görmen: Van'ın Yeni Girişimcilere İhtiyacı Var!

Görsel Görmen: Van'ın Yeni Girişimcilere İhtiyacı Var!

Görsel Görmen: Van'ın Yeni Girişimcilere İhtiyacı Var!
A+A-

Yeni müteşebbislerin ortaya çıkması ve iş hayatına atılmasını amaçlayan Van TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu, KOSGEB ile birlikte önemli bir projeyi daha hizmete sundu.

Uğur Tunçdemir - WanHaber.com

Yeni müteşebbislerin ortaya çıkması ve iş hayatına atılmasını amaçlayan Van TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu, KOSGEB ile birlikte önemli bir projeyi daha hizmete sundu. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin ilkini Erciş’te düzenleyen Van TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu, ikinci eğitimine ise Van TSO’da başladı. Prof. Dr. Reha Saydan tarafından verilen eğitime her yaş grubundan 30 girişimci katıldı. 10 gün boyunca sürecek olan eğitimde başarılı olan girişimcilere ‘KOSGEB Girişimcilik Sertifikası’ verilecek. Bu sertifika sayesinde iş kurmak isteyen girişimciler KOSGEB’in hibe desteklerinden yararlanabilecek. 


VAN’IN YENİ GİRİŞİMCİLERE İHTİYACI VAR
Van’ın yeni girişimcilere ihtiyacı olduğunu belirten Van TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı E. Görsel Görmen: “Biz genç girişimciler İcra kurulu olarak bu yıl içinde 3 ayrı eğitim programı düzenlemeyi hedefledik. İlkini Erciş de düzenlediğimiz bu programların ikincisi bu gün Van TSO’da başladı. Bir genç girişimci olarak bu tür eğitimlerin son derece önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Çünkü iş kuracak arkadaşlarımıza KOSGEB ve diğer kurumlar çok ciddi destekler sunuyor. Bu destekleri alabilmeleri için bizlerde kurul olarak girişimcilerimizle kurumlar arasında bir köprü görevi görüyoruz. KOSGEB haricinde DAKA ve İŞ-KUR ile görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız bu ilin ekonomisine yeni girişimciler katarak ticari pazarda Van’ı biraz daha ileri taşımak. Bu eğitimlerimiz ve faaliyetlerimiz ilk değil, devamı da gelecek. Bu eğitimde bize çok ciddi destekte bulunan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Necdet Takva ve yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunarım.” Dedi. 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT