1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Görme Engellilerin Evine Giren Hırsızlar Yakalandı

Görme Engellilerin Evine Giren Hırsızlar Yakalandı

Görme Engellilerin Evine Giren Hırsızlar Yakalandı
A+A-

Manisa'nın Kula ilçesinde yaşayan görme engelli Alaattin Karakaya'nın evinden Dünya Özürlüler Gününde altın çalan 4 kişi gözaltına alındı. Kenan Evren Mahallesi'nde görme engelli Alaattin Karakaya'ya

Manisa'nın Kula ilçesinde yaşayan görme engelli Alaattin Karakaya'nın evinden Dünya Özürlüler Gününde altın çalan 4 kişi gözaltına alındı. Kenan Evren Mahallesi'nde görme engelli Alaattin Karakaya'ya ait evden altın çalınması üzerine harekete geçen Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kula ve Alaşehir ilçelerinde yaptığı operasyon sonucu M.A. (23), İ.T. (22), S.B (22) ve M.A'yı (26) yakaladı. Zanlıların evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramada, 14 cumhuriyet altını, 1 dabiyon, 1 alyans yüzük bulundu.
Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan M.A, İ.T ve S.B tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Bu arada, hırsızlık şüphelilerinin yakalanmasını sevinçle karşılayan engelli Alaattin Kaya, "Eşimle birlikte yaptığımız birikimin çalınması bizi çok üzmüştü. Hırsızların yakalandığı ve altınlarımızın bulunduğu haberi gelince çok sevindim. Yakalayıp adalete teslim eden emniyet personeline teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.
(HY-ERG-HO-Y)

05.12.2012 14:29:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT