1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Görme Engelli Vatandaşlara Ulaşım Kolaylığı

Görme Engelli Vatandaşlara Ulaşım Kolaylığı

Görme Engelli Vatandaşlara Ulaşım Kolaylığı
A+A-

Lüleburgaz Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında ekipler, İstasyon Caddesi'ndeki kaldırımları "hissedilebilir yüzey" adı v

Lüleburgaz Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında ekipler, İstasyon Caddesi'ndeki kaldırımları "hissedilebilir yüzey" adı verilen kabartma yüzeylerle kaplıyor.
Lüleburgaz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada;
"İstasyon Caddesi alt yapı ve üst yapı işleri ile birlikte şehrimiz yollarında "asfalt betonu aşınma tabakası yapılması işi" kapsamında İstasyon Caddesi üzerinde kaldırımlar görme engelli vatandaşlarımız için düzenleniyor.
Görme engelli vatandaşların dokunma duyusuna hitap ederek yönlendirilmesine ilişkin yön değiştirmesini sağlayacak engeller konusunda uyarmak için tasarlanmış kabartma dokulu hissedilebilir yüzey taşı uygulanmasına başlanmış olup çalışmalar devam etmektedir.
Bu çalışma tamamlandığında İstasyon Caddesi üzerinde toplam 2 bin 400 metrekarelik kısımda bu uygulama çift taraflı kaldırımların tamamında uygulanmış olacaktır" kaydedildi.

18.01.2013 12:06:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT