1. HABERLER

  2. Görev Yaptığı Camide İşçi Gibi Çalıştı

Görev Yaptığı Camide İşçi Gibi Çalıştı

Görev Yaptığı Camide İşçi Gibi Çalıştı
A+A-

Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, Merkez Camii İmamı Erdoğan Güneş, imamlık görevinin yanında, camideki tadilatta boş zamanlarında işçi gibi çalışarak, tadilata destek vermeye çalıştı. Başta

Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, Merkez Camii İmamı Erdoğan Güneş, imamlık görevinin yanında, camideki tadilatta boş zamanlarında işçi gibi çalışarak, tadilata destek vermeye çalıştı.
Baştan sona tadilat yapılan camide, camiye gelen vatandaşların da tadilata destek verdiği belirtildi. Merkez Camii İmamı Erdoğan Güneş, "Filyosumuz güzel bir yerdir. Yaz kış misafir alan, misafirin gelip gittiği bir yerdir. Filyos'ta bir yenileşme, gelişme, güzelleşme var. Biz de buna ayak uydurmak için camimizi dernek ve yönetimimizin kararıyla güzelleştirmeye karar verdik. Müftümüzün de bize verdiği destekle, bu güzelliğe biz de bir katkıda bulunmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Camimiz hakikaten Filyos'a yakışmayan bir haldeydi. 6 aydan bu tarafa da geceli gündüzlü çalışarak halkımızın hizmetine sunduk. Camimizde değişmeyen kalmadı. Elektrik tesisatından boyasına, ahşap yenilenmesinden merdiven girişlerine, kapılarından gasilhanesine kadar tadilat yapıldı. Kur'an kursumuzu da yeniledik. Neşeliyim çok sevinçliyim, her hizmetinde bizzat çalıştım. Biz buraların işçisiyiz, imamıyız, müezziniyiz. El ele gönül gönüle olur bu işler. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz" dedi.
Cami cemaati de yapılan hizmetten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
(SA-SA-SO-Y)

09.02.2013 18:19:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT