1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Göreme'de İngilizce Kursu

Göreme'de İngilizce Kursu

Göremede İngilizce Kursu
A+A-

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde, belediye tarafından vatandaşlara yönelik İngilizce kursu açıldı. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Göreme beldesinde bele

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde, belediye tarafından vatandaşlara yönelik İngilizce kursu açıldı.
Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Göreme beldesinde belediye vatandaşlara yönelik İngilizce kursu açtı. Turizm sezonunun kapanması ile beraber iş yükleri hafifleyen vatandaşlar belediye tarafından açılan kursa katılıyor. Yaklaşık 35 kursiyerin eğitim gördüğü İngilizce kursunda temel İngilizce bilgileri ve pratik uygulamaları yapılıyor.
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Göreme'de İngilizce dilinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Cingil, "Göreme'de turizm sezonunun kapanması kış aylarına denk geliyor. Bu nedenle vatandaşlarımız bu dönemde daha rahat oluyorlar. Bizde eğitim programlarımızı bu döneme göre ayarlıyoruz. Şu an beldemizde bu kursa yoğun bir ilgi var. Amacımız vatandaşlarımızın gelen misafirlerimizle daha sağlıklı iletişim kurmaları daha iyi anlaşılmalarını sağlamak" dedi. İngilizce kursu yaklaşık iki ay sürecek.
(MÖZ-AÖ-Y)

18.12.2012 16:19:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT