1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gorbaçov İstanbul'dan Ayrıldı

Gorbaçov İstanbul'dan Ayrıldı

Gorbaçov İstanbuldan Ayrıldı
A+A-

İki günlük konferans için Türkiye'de bulunan Sovyetler Birliğinin efsanevi devlet başkanı Mihail Gorbaçov, İstanbul'dan ayrıldı. Yeni Politika Forumu ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen"Orta Do

İki günlük konferans için Türkiye'de bulunan Sovyetler Birliğinin efsanevi devlet başkanı Mihail Gorbaçov, İstanbul'dan ayrıldı.
Yeni Politika Forumu ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen"Orta Doğu ve Akdeniz'in Geleceği" konulu konferansa katılmak üzere iki gün önce 35 kişilik bir heyetle İstanbul'a gelen Mihail Gorbaçov, İstanbul'dan ayrıldı. Gorbaçov'u Atatürk Havalimanı'ndan konferansa ev sahipliği yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül uğurladı.
İstanbul Hilton Oteli'nde katıldığı konferans sonrası İstanbul'da Nişantaşı'nı gezme fırsatı bulduğunu belirten Mihail Gorbaçov, İstanbul'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Şişli Belediyesi'nin yeni yıl nedeniyle rengarenk süslediği Nişantaşı'nda alışveriş yaptığını kaydeden Gorbaçov, "İstanbul'dan çok etkilendim. Özellikle Nişantaşı'ndaki yılbaşı hazırlıkları pek çok Avrupa ülkesini aratmayacak güzellikte. Dünyanın birçok ünlü markasının burada bulunduğunu gördüm. İki gündür bize yaptığı ev sahipliğinden dolayı Mustafa Sarıgül'e çok teşekkür ediyorum. İstanbul'da örnek olacak bir yerel yönetim modeli oluşturmuş. Avrupa'daki belediyelerin Şişli'ye gelerek bu modeli görmesini arzu ediyorum" dedi.
Sarıgül de Gorbaçov'u İstanbul'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
(ET-GS-Y)

15.12.2012 16:38:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT