1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Google Neden Satışı Durdurdu, Nexus 7 nedir?

Google Neden Satışı Durdurdu, Nexus 7 nedir?

Google Neden Satışı Durdurdu, Nexus 7 nedir?
A+A-

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google, Google Store'da Nexus 7 tabletini kaldırdı. Nexus 7 tabletinin mağazadan kaldıran Google'nin üretiminin de durduğu tahmin ediliyor. Beklenilen performası gösteremeyen cihaz, iPad Mini 2 ve başka rakip c

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google, Google Store'da Nexus 7 tabletini kaldırdı. Nexus 7 tabletinin mağazadan kaldıran Google'nin üretiminin de durduğu tahmin ediliyor.  Beklenilen performası gösteremeyen cihaz, iPad Mini 2 ve başka rakip cihazların baskısı altında satışlarını belli bir çizgide tutamadı. 


Goole, çevrimiçi mağazası Arama Motoru Google Store'dan Nexus 7 tabletini kaldırdı. Talk Android sitesinde duyurulan gelişmeye göre, Nexus 9'un gölgesinde kalan tabletin piyasadan da çekileceği düşünülüyor. 

Google Store'da eksilen tabletin, Amazon ve başka e-ticaret platformlarında bulunabileceği belirtildi. Ancak var stokun bitmesiyle alternatif kanallar da Nexus 7'yi temin etmeye yeterli olmayacak. 

İlk modeli 2013'te sunulan 7 inç'lik tablet, Nexus 9 çıkana kadar başarılı satışlar göstermişti. Nexus 9'un nitelik avantjıyla gölgede kalan tablet, iPad Mini 2 ve başka rakip cihazların baskısı altında satışlarını belli bir çizgide tutamadı. 

Kaynak: Al Jazeera

A+A-

HABERE YORUM KAT