1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'gönül Elçileri Projesi' Tanıtım Toplantısı

'gönül Elçileri Projesi' Tanıtım Toplantısı

gönül Elçileri Projesi Tanıtım Toplantısı
A+A-

Samsun'da 'Gönül Elçileri Projesi'nin tanıtım toplantısı düzenlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde 81 ilde uygulamaya konulan projenin tanıtım toplantısı Canik H

Samsun'da 'Gönül Elçileri Projesi'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde 81 ilde uygulamaya konulan projenin tanıtım toplantısı Canik Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapıldı. Kamu ve kurum yetkililerinin eşlerinin katıldığı toplantıda konuşan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, "Başbakanımızın eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan, 'Gönül Elçileri Projesi'nin tanıtım toplantısında bir araya geldik. Buradaki hedefimiz bilgi ve deneyim sahibi insanlarımızı toplumun dezavantajlı gruplarıyla bir araya getirmektir. Bunun içinde gönül elçilerine ve gönüllü insanlarımıza ihtiyacımız var. Sizlerden bu amaçla destek bekliyoruz. Sizlerin desteğiyle bu sayıyı daha da yükseltmek istiyoruz. Bu projeyle ilgili sizlerin masalarında bulunan formları doldurup bizlere tekrar geri iletebilirsiniz sevineceğiz. Samsun'da bu konuyu gündeme getirelim. Bulunduğumuz her yerde anlatalım. Bize bu konuda destek verirseniz çok mutlu olacağız" dedi.
Vali Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un konuşmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, 'Gönül Elçileri Projesi' hakkında katılımcılara bilgi verdi. Projenin amacı, hedefleri ve hedef kitlesi hakkında açıklama yapan Müdür İpekdal, "Projenin amacı, kamu kesimi ve toplum arasında gönüllü iletişimi güçlendirmek ve toplumda gönüllülük kavramına yönelik bilinçlilik oluşturmaktır. Projenin hedef kitlesinde mülki idare amir eşleri, karar mercilerinde ki kişiler ve eşleri, STK ve meslek odaları, emekliler, öğrenciler ve gençler vardır. İhtiyaç sahibi olanlara ve insanlığa katkı sağlamak isteyen herkes gönül elçisi olabilir. Bunun için kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na, il müdürlüklerimize ya da internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler" diye konuştu.
Toplantı soru-cevap bölümü ile son buldu.
(HAK-SLH-Y)

16.01.2013 12:49:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT