1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gönül Elçileri Projesi Tanıtıldı

Gönül Elçileri Projesi Tanıtıldı

Gönül Elçileri Projesi Tanıtıldı
A+A-

Aksaray'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesinin tanıtımı yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönel

Aksaray'da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesinin tanıtımı yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirilen "Gönül Elçileri" projesinin tanıtım toplantısı Aksaray'da da gerçekleştirildi.
Aksaray Valisi Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok'un himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzur Evi binasında gerçekleştirilen toplantıya şehir protokolünün eşleri ve proje görevlileri katıldı. Toplantıda konuşan Gülhan Altınok, bu proje ile toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılmasının amaçlandığını söyledi. Gönüllülüğün dünyadaki her toplumda görülen bir olgu olduğunu belirten Altınok, "Köklü ve tarihi geleneklerimizden gelen yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ile sosyal bağlılık ve güven duyguları pekişmektedir. Gönül elçiliği tanımı; insana ve insanlığa hizmet için karşılık beklemeden emek veren kişi ve gruplar için kullanılan, derin ve anlamlı bir ifadedir. İfadenin derinliği, yapılan işin içinde; akıl, düşünce, deneyim, beceri ve profesyonel uzmanlıklar kadar inanç, değerler ve insan sevgisinin bulunmasından gelmektedir" diye konuştu.
(YC-İP-Y)

05.01.2013 16:45:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT