1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gönül Elçileri Keşkek Dağıttı

Gönül Elçileri Keşkek Dağıttı

Gönül Elçileri Keşkek Dağıttı
A+A-

Koruyucu aile sayısının artırılmasına yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesinin tanıtımı için Muğla Sınırsızlık Meydanında açılan stantta Keşkek dağ

Koruyucu aile sayısının artırılmasına yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesinin tanıtımı için Muğla Sınırsızlık Meydanında açılan stantta Keşkek dağıtımı yapıldı. Keşkek dağıtımına Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve gönül elçileri katıldı.
Keşkek dağıtımında konuşan Vali Vekili Faruk Necmi Kurt yürütülen proje sayesinde bakıma muhtaç çocukların aile ortamında yetişmelerinin amaçlandığını belirterek; "Bu proje gerçekten ülkemizin kanayan bir yarasına parmak basan, dağılmış aileler yada annesiz babasız kalan veya ilgisiz kalan çocukların ele alınması ile ilgili ve çocuklar en iyi şekilde devlet tarafından ele alınmakta, sosyal hizmetlere bağlı yurtlarda ihtiyaçları en iyi şekilde giderilmekte okullarda okutulmakta okuldan sonra da diğer insanlarımızdan farklı olarak öncelikli olarak işe yerleştirilmekte ancak bu yapılan çalışmalar anne baba eksikliğini asla yerine getirmemektedir. Çocukların aile özlemi anne baba sevgisi kolay kolay yerine getirilememektedir. İşte bu çalışmaları bir adım daha ileri götürerek, gönül elçileri programı yürürlüğe konulmuştur. Gönül elçisi programı ile bu çocuklar aile ortamına kavuşturulmak istenmektedir. Yapılan bütün çabalar tanıtımlar bunun içindir ilimizde bu programı yürütmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler müdürlüğü çaba göstermektedir. Bu güne kadar 544 aileye ulaşılmıştı, 5 aileye çocuk teslimi yapılmıştır 15 aile ise çocukalarını almak üzere çalışma yürütmektedir. Ben ilgi gösteren tüm halkımıza projede çalışanlara ve basına çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Vali Vekili Kurt'un konuşmasının ardından sınırsızlık meydanında vatandaşlara keşkek dağıtımı yapıldı.
(BT-İK)

07.02.2013 14:17:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT