1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gönül Elçileri Aranıyor

Gönül Elçileri Aranıyor

Gönül Elçileri Aranıyor
A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönüllü koruyucu aile sayısının arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Muğla'da devam eden "Gönül Elçileri' projesi tanıtım toplantısı yap

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönüllü koruyucu aile sayısının arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Muğla'da devam eden "Gönül Elçileri' projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
Muğla Valiliği Özer Türk salonunda kamu kurum ve kuruluşlarındaki ve sivil toplum kuruluşlarında görev yapan kadınların katıldığı toplantıda gönül elçisi sayısının arttırılmasına yönelik yapılması gereken çalışmalar aktarıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Gönül Elçisi olabilmek için aranan şartlar, kimler gönül elçisi olabilir, koruyucu ailenin önemi hakkında bilgi verdi. Akkuzu, "Özgür iradeyle ve dayanışma ruhu içinde, herhangi bir karşılık beklemeksizin sahip olduğu deneyim beceri ve kaynakları toplumun dezavantajlı gruplarının yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının verdiği kurumsal hizmetlere katkı sağlayan kişi gönül elçisidir. Bu amaçla, kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılar, gaziler ve şehit yakınları ve yoksullar gönül elçilerinin kapsamına girer. Gönül elçisi sayısını arttırmak zorundayız. Buradan vatandaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyorum. Yaşlılar ve çocuk yuvamızı haftada en az bir defa bir saatliğine de olsa ziyaret edin. Çünkü o çocukların sevgiye ve şefkate ihtiyacı var" dedi.
(BT-MB-İK)

10.01.2013 16:31:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT