1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gönen'de Güvercin Festivali

Gönen'de Güvercin Festivali

Gönende Güvercin Festivali
A+A-

Balıkesir'in Gönen ilçesinde, Güvercin Sevenler Yetiştirme Yaşatma ve Koruma Derneği tarafından bu yıl ilki tertiplenen "Güvercin Festivali" büyük ilgi gördü. Barışın timsali güvercinlerin havaya s

Balıkesir'in Gönen ilçesinde, Güvercin Sevenler Yetiştirme Yaşatma ve Koruma Derneği tarafından bu yıl ilki tertiplenen "Güvercin Festivali" büyük ilgi gördü.
Barışın timsali güvercinlerin havaya salınması ile başlayan festivalin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Nail Çınarlı, bu yıl ilk defa Gönen Belediyesi ile birlikte düzenlenen 1. Güvercin Festivali'ne olan ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise, festivalin ileriki yıllarda da devam etmesi için gayret göstereceklerini belirterek, "Belediye olarak her sosyal çalışmanın arkasında varız. Gördüğüm bu kalabalık beni umutlandırdı" dedi.
Kaymakam Hüseyin Parlak da, festivalde bulunmaktan onur duyduğunu belirterek, "Güvercin, barışın, sevginin ve hoşgörünün timsalidir. Salonda gördüğüm kalabalık ve bu kadar çok güvercin beni sevindirdi. Demek ki güvercin sevgisi çok yaygın" dedi.
Gönen ilçesinde bu yıl ilki gerçekleştirilen festivale bin 500 güvercin sever katılırken, 5 binin üzerinde güvercin görücüye çıktı.
(TK-MŞ)

11.02.2013 11:52:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT