1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gömeç'de Engelli Bayan Şair Kitabı İçin Sponsor Arıyor

Gömeç'de Engelli Bayan Şair Kitabı İçin Sponsor Arıyor

Gömeçde Engelli Bayan Şair Kitabı İçin Sponsor Arıyor
A+A-

Balıkesir'in Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde, çocukluğunda başına isabet eden maganda kurşunu yüzünden yarı felçli olan Bekiye Özdemir, bu güne kadar 350-400 şiir yazdı. Şiirlerin kitap halin

Balıkesir'in Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde, çocukluğunda başına isabet eden maganda kurşunu yüzünden yarı felçli olan Bekiye Özdemir, bu güne kadar 350-400 şiir yazdı. Şiirlerin kitap haline getirmek isteyen 2 çocuk annesi Özdemir, sponsor arıyor.
Karaağaç beldesindeki şehitliğin de gönüllü bakıcısı olan Bekiye Özdemir, tek hayalinin şiirlerini kitap halinde görmek olduğunu söyledi. Üvey anne elinde acılarla büyüdüğünü anlatan Bekiye Özdemir, sol elinin tutmamasına rağmen hayata küsmemiş. İlkokul üçüncü sınıftan sonra okuyamadığını anlatan Özdemir, "1977 yılında kafama kurşun isabet etti. Bu yüzden yarı felçli oldum. Ayrıca epilepsi hastasıyım. Şiir yazmayı çok seviyorum. Bu güne kadar yaklaşık 400'e yakın şiir yazdım. Bunların bir bölümünü başkalarına verdim. Şu anda elimde olan şiirlerimi kitap haline getirmek istiyorum. Hayattaki tek dileğim bu. Bunun için de sponsor arıyorum. Allah rızası için bir hayırseverin elimden tutmasını bekliyorum. Ailemin ve çevremin biz bunu okutmadık ama o şair oldu demelerini bekliyorum. Bunun için de şiir kitabımı raflarda görmek istiyorum. Hayatta tek hayalim bu" dedi.
(FT-SŞ)

14.02.2013 17:24:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT