1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Göçle Gelen Yaşlılardan Yüzde 33'ünü Kimse Ziyaret Etmiyor Mersin

Göçle Gelen Yaşlılardan Yüzde 33'ünü Kimse Ziyaret Etmiyor Mersin

Göçle Gelen Yaşlılardan Yüzde 33ünü Kimse Ziyaret Etmiyor  Mersin
A+A-

Mersin'e göçle gelen yaşlılar üzerinde yapılan bir araştırma, yaşlıların yüzde 25'inin yalnız yaşadığını, yüzde 33'ünü kimsenin ziyaret etmediğini, yaklaşık yüzde 80'inin ise bir yardım alamadığını or

Mersin'e göçle gelen yaşlılar üzerinde yapılan bir araştırma, yaşlıların yüzde 25'inin yalnız yaşadığını, yüzde 33'ünü kimsenin ziyaret etmediğini, yaklaşık yüzde 80'inin ise bir yardım alamadığını ortaya koydu.
Mersin Yardım ve İyilik Vakfı'nın, Çukurova Kalkınma Ajansı destekli "Mersin'e Göçle Gelen Yaşlının Entegrasyonu" konulu Yaşlı Danışma Merkezi Projesi'nin sonuçlandığı bildirildi. Yardım ve İyilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Kuyucuoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 13 Haziran 2012 tarihinde başlayan projenin 11 Şubat 2013 tarihinde sona erdiğini belirtti. Proje kapsamında yapılan çalışmanın sonuçlarına ilişkin bilgi veren Kuyucuoğlu, sosyal hizmet uzmanı ve sosyologdan oluşan 7 kişilik bir proje ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışmada, Mersin'e göçle gelen yaşlılara ilişkin önemli veriler elde edildiğini kaydetti. Buna göre, göçle gelen yaşlıların yüzde 25,6'sının yalnız yaşadığının belirlendiğini ifade eden Kuyucuoğlu, "Çalışmada, yaşlıların yüzde 32,3'ünün bir gelirinin olmadığı, yüzde 79,8'nin bir yardım alamadığı, alınan yardımların ise yüzde 15,2'sinin kamu kurumları, yüzde 5,3'ünün de belediyeler tarafından karşılandığı ortaya çıktı. Ayrıca, yaşlıların yüzde 33,3'nü de kimsenin ziyaret etmediği sonucuna ulaşıldı" dedi.
(KYM-Y)

12.02.2013 17:25:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT