1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Göbekli Tepe'nin Unesco Listesine Alınması İçin Twitter'da Kampanya Başlatıldı

Göbekli Tepe'nin Unesco Listesine Alınması İçin Twitter'da Kampanya Başlatıldı

Göbekli Tepenin Unesco Listesine Alınması İçin Twitterda Kampanya Başlatıldı
A+A-

Şanlıurfa İl Genel Meclisi'nin 2013 yılı Şubat ayı 1. oturumunda, Göbekli Tepe'nin UNESCO tarafından dünya miras listesine alınması için önerge verildi. Göbekli Tepe'nin UNESCO listesine alınması için

Şanlıurfa İl Genel Meclisi'nin 2013 yılı Şubat ayı 1. oturumunda, Göbekli Tepe'nin UNESCO tarafından dünya miras listesine alınması için önerge verildi. Göbekli Tepe'nin UNESCO listesine alınması için, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da kampanya başlatıldı.
İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleşen Şubat ayı 1. oturumunda, meclis üyeleri 2012 yılının değerlendirmesini yaptı. Şanlıurfa İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, meclis toplantısının ardından açıklama yaparak, "Bugün Şubat ayının ilk toplantısı yaptık. Yine gündem dışı söz alan arkadaşlarımız oldu. Onların sormuş oldukları soruların cevaplarını verdik. Yazılı önergelerimiz vardı. Bir tane İl Genel Meclis üyemiz Necmettin Sağlam'ın Göbekli Tepe'nin UNESCO tarafından kültürel mirasıyla ilgili önergesi oldu. Bizler onu Kültür ve Turizm Komisyonu'na havale ettik. Kapsamlı bir şekilde hazırlanıp, bizler meclis gündemine getireceğiz. Göbekli Tepe biliyorsunuz gerek Türkiye'de, gerek dünyada çok iyi bilinen bir merkezimiz. Dolayısıyla Şanlıurfamız da turizm bakımından son derece zengin. Bunu tanıtmamız mutlaka gerekiyor. Tarihin sıfır noktası olarak biliniyor. Ama bizler bu değeri halen anlamış değiliz. Şanlıurfamızın sadece Göbekli Tepe ile değil, birçok kültür ve turizm konusunda gündeme gelmesi gerekiyor. Necmettin Sağlam kardeşimize önergesini verdiği için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bu arada, Göbekli Tepe için Twitter üzerinden başlatılan kampanyaya; bürokratlar, siyasetçiler, ünlüler ve birçok isim yoğun ilgi gösterdi.
(RÇ-SO-Y)

04.02.2013 17:57:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT