1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Goabder'den Kitap Kampanyası

Goabder'den Kitap Kampanyası

Goabderden Kitap Kampanyası
A+A-

Türkiye'de ilk defa Gaziantep'te kurulan Okul Aile Birlikleri Derneği (GOABDER) okullarda kitap kampanyası başlattı. Okullarda öğrenciler okumuş oldukları kitaplarını, kitabın ilk sayfasına kitapla

Türkiye'de ilk defa Gaziantep'te kurulan Okul Aile Birlikleri Derneği (GOABDER) okullarda kitap kampanyası başlattı.
Okullarda öğrenciler okumuş oldukları kitaplarını, kitabın ilk sayfasına kitapla ilgili düşüncelerini ya da bundan sonra okuyacak öğrenciye mesajını yazdıktan sonra GOABDER'in okulun uygun yerlerine yerleştirdikleri kitap toplama kutularına atıyorlar. Biriken bu okunmuş kitaplar dernek yetkilileri tarafından toplanıyor. Dernekte muhafaza edilen bu kitaplar, nisan ayında ihtiyacı olan okul veya okullara dağıtılacak. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği bu kampanya, dernek tarafından belirlenen şu okullarda başlatıldı: Adnan A.Ş.İlköğretim Okulu, Mahmut Hümayun Özhelvacı, Ahmet Erkul Ticaret Meslek Lisesi, Mehmet Şahin Batmazoğlu, Aslı Alevli, Ayten Akınal Anadolu Lisesi, Kaşıbeyaz İlköğretim, Lions İlköğretim, Mehmet Tuncay Aytaç İlköğretim, Zekiye Üstünel İlköğretim Okulu. Bu okullarda yaklaşık iki ay devam edecek bu kampanya diğer okullarda da yaygınlaştırılarak devam edecek. GOABDER Başkanı Filiz Oğuz; "Bu kampanyanın sadece kullanılmış kitapların toplanması şeklinde olmadığını, öğrenciler tarafından okunmuş olan kitapların üzerine ufak bir notla başka öğrencilere ulaşabilmesi ile kitap okuma alışkanlığı ve iletişim adına önemli olduğunu" dedi.
Etkinliğin klasik kitap toplama kampanyalarından bu yönüyle ayrıldığını kaydeden Filiz Oğuz, kampanya süresince katkılarından dolayı öncelikle kendilerini destekleyen okul idareci ve öğretmenlerine ve kitaplarını paylaşan veli ve özellikle öğrencilere ayrıca dernek üyelerine teşekkür etti. Oğuz, bu kampanya ve paylaşımın diğer okullar ve illerde de yaygınlaşmasını arzuladıklarını belirtti.
(MDC-ÖK-Y)

17.01.2013 14:51:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT