1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gmis'ten Gaziantep'teki Kazayla İlgili Açıklama Serkan Arat Zonguldak

Gmis'ten Gaziantep'teki Kazayla İlgili Açıklama Serkan Arat Zonguldak

Gmisten Gaziantepteki Kazayla İlgili Açıklama  Serkan Arat    Zonguldak
A+A-

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye'de iş cinayetlerinin devam ettiğini, 30 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep'te 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bir işyerinde meydana gelen patlam

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye'de iş cinayetlerinin devam ettiğini, 30 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep'te 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bir işyerinde meydana gelen patlamada 7 işçinin hayatını kaybetmesi, 7 işçinin ise yaralanması nedeniyle üzüntü içinde olduklarını belirtti.
GMİS yapılan yazılı açıklamada, "İş kazalarında dünyada 3'üncü, Avrupa'da 1'inci sırada bulunan Türkiye'de, iş kazaları can almaya devam ediyor. 7 Ocak 2013 tarihinde Zonguldak Kozlu'da taşeron şirketin çalıştığı sahada meydana gelen iş cinayetinde kaybettiğimiz 8 madenci arkadaşımızın acısı tazeyken, bu kez 30 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep'te 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bir işyerinde meydana gelen patlamada 7 işçi kardeşimizin hayatını kaybetmesi, 7 arkadaşımızın ise yaralanması nedeniyle üzüntü içindeyiz. Örgütsüz, sendikasız, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin kar hırsı nedeniyle yeterince alınmadığı şartlar altında kölelik düzeni ile çalıştırılan işçiler iş cinayetlerine kurban gitmektedir. Bu iş cinayetlerinin asıl nedeni öngörüsüzlük, tedbirsizlik, aşırı kar hırsı ve emeğe saygı duyulmamasıdır. Gaziantep'teki kaza; aynı zamanda örgütsüz ve kayıt dışı işçi çalıştırmanın getirdiği sonuçlar açısından da değerlendirilmelidir. Patlamada hayatını kaybeden işçi arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı işçi arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

31.01.2013 17:53:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT