1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gkv Yıldız Erkek Basketbol Takımı Da Yenilgisiz Şampiyonu

Gkv Yıldız Erkek Basketbol Takımı Da Yenilgisiz Şampiyonu

Gkv Yıldız Erkek Basketbol Takımı Da Yenilgisiz Şampiyonu
A+A-

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının akademik başarılarının yanı sıra, sportif başarıları da art arda geliyor. GKV Özel Liseleri Basketbol takımının ardından potaların yenilgisiz şampiyonluk ünvanın

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının akademik başarılarının yanı sıra, sportif başarıları da art arda geliyor. GKV Özel Liseleri Basketbol takımının ardından potaların yenilgisiz şampiyonluk ünvanına GKV Özel Ortaokulu takımı da imza attı.
Bu yıl ard arda lise ve ortaokul takımlarının yenilgisiz şampiyon alması Gaziantep kamuoyu tarafından büyük bir takdirle karşılanırken GKV basketbolun efendisi yorumları yapıldı. Genç Erkek Basketbol Takımımızın ardından, GKV Ortaokulu Yıldız Erkek Basketbol Takımı da yenilgisiz il şampiyonu oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gaziantep Ortaokullar Arası Basketbol Şampiyonasında, GKV Yıldız Erkek Basketbol Takımı ilk tur maçlarında Kıbrıs Ortaokulu, Özel Sanko Ortaokulu ve Mehmetçik Ortaokulunu yenerek ikinci tura çıktı. Bu grupta Özel Bahçeşehir Ortaokulu, Özel Cahit Nakıpoğlu Ortaokulu ve Gazi Mustafa Kemal Ortaokulunu açık farkla yenen takımımız, yarı finalde Özel Sanko Ortaokulunu 49-21' lik skorla geride bırakarak finalist oldu. Yenilgisiz yoluna devam eden, GKV Özel Ortaokulunun finaldeki rakibi Ali Nadi Ünler Ortaokulu oldu. Şahinbey Kapalı Spor Salonunda oynanan final maçı GKV Ortaokulu Yıldız Erkek Basketbol Takımının 61-21 galibiyetiyle sona erdi. Maç sonrasında düzenlenen törenle, şampiyon GKV Özel Ortaokulu ekibine şampiyonluk kupası verildi. Spor altyapısının önemine dikkat çeken GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr Atanur Vergili "Sporcularımızı ve spor adamlarımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Basketbol alanında GKV Özel Okulları akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sanatsal başarılarında ülkemizdeki en önemli kurumlarından birisidir. Bu yıl lise takımlarımız ve ortaokul takımlarımız yenilgisizi şampiyonluğa bir kez daha imza attı. İlkokul takımımızda bu gün yaptığı maçı 86-15'lik skorla kazanarak yenilmezlik yolundaki ilk adımı attı. Takımlarımızın başarıya ulaşmasında büyük emekleri olan antrenörlerimiz Mahmut Şahinler, Vedat Oğuzcan'ı, okul idareci ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. Bölge şampiyonasında başarılar diliyorum" dedi.
(MDC-ÖK-Y)

21.01.2013 13:53:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT