1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gizli Depoda 22 Bin Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi (Fotoğraflı ) Bayazıt Cebeci Ankara

Gizli Depoda 22 Bin Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi (Fotoğraflı ) Bayazıt Cebeci Ankara

Gizli Depoda 22 Bin Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi  (Fotoğraflı )  Bayazıt Cebeci  Ankara
A+A-

Ankara jandarması, bir akaryakıt istasyonunda yeraltına gizlenmiş depoda 22 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirdi. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, Polat

Ankara jandarması, bir akaryakıt istasyonunda yeraltına gizlenmiş depoda 22 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirdi.
Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, Polatlı İlçesi Eskişehir karayolunda faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda, tanker ile istasyona ait yeraltı tanklarına akaryakıt boşaltımı yapıldığı tespit edildi. Yapılan kontrol ve denetimde; yeraltı tankı ve pompalardan alınan numunelerin yapılan ulusal marker ölçümlerinde akaryakıt tabancasından 'geçersiz' sonuç alındı. Bu akaryakıt tabancasının beslendiği yeraltı tankının tespit edilememesi üzerine istasyonda gizli bir yeraltı tankı olduğu değerlendirildi.
Adli mercilerden alınan arama kararı ile istasyonda kazı çalışmalarına başlandı. Yapılan kazı sonucu yeraltında bulunan tanklardan birinin ikiye bölünerek yasal olmayan gizli bir bölme oluşturulduğu belirlenerek gizli yeraltı tankı yerinden çıkartıldı. Gizli yeraltı tankı ve tanker içerisindeki 22 bin litre kaçak motorine el konularak Ankara İl Özel İdare Müdürlüğü'ne teslim edildi.
(BC-MO-ÖZ-Y)

19.02.2013 13:33:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT