1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Giresun'da Heyelan Belde Yolunu Ulaşıma Kapattı
Giresunda Heyelan Belde Yolunu Ulaşıma Kapattı

Giresun'da Heyelan Belde Yolunu Ulaşıma Kapattı

Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Soğukpınar beldesinde heyelan belde yolunu ulaşıma kapattı. Soğukpınar Beldesinde etkili olan kar yağışı sonrası toprağın suya doymasından ve karların erimeye başla

A+A-
Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Soğukpınar beldesinde heyelan belde yolunu ulaşıma kapattı.
Soğukpınar Beldesinde etkili olan kar yağışı sonrası toprağın suya doymasından ve karların erimeye başlamasından dolayı heyelan meydana geldi. Dün akşam saatlerinde Soğukpınar beldesi ile Dikmen Mahallesi arasındaki Taflan Ören mevkiinde heyelan meydana geldi.
Meydana gelen heyelan olayında ölen ve yararlananın olmadığı bildirildi.
Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir, yaptığı açıklamada, Soğukpınar beldesi ile Dikmen Mahallesi arasındaki Taflan Ören mevkiinde meydana gelen heyelan sonucu iki mahallenin yolunun ulaşıma kapandığını belirtti. Heyelanın yaklaşık 100 metre yükseklikten düşen kaya parçaları ve toprak yığınının yolun ulaşıma kapanmasına neden olduğunu ifade eden Özdemir, ''İki mahalle ile ulaşımını sağlayan yolda belediyemize ait iş makineleri yol açma çalışmalarına başladı. Oluşan heyelanda inen kayaları belediye iş makinası kırıcısıyla kırarak yolu geçici olarak ulaşıma açmaya çalışıyoruz" dedi.
(FB-ÖS-Y)

17.01.2013 14:05:21 TSI

HABERE YORUM KAT