1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Giresun'da Havaların Olumsuz Seyretmesi Hamsi Fiyatını Artırdı

Giresun'da Havaların Olumsuz Seyretmesi Hamsi Fiyatını Artırdı

Giresunda Havaların Olumsuz Seyretmesi Hamsi Fiyatını Artırdı
A+A-

Giresun'da havaların olumsuz seyretmesi münasebetiyle çoğu balıkçı teknesi denize açılamazken bu durum balık fiyatlarının ikiye katlanmasına neden oldu. Bir kaç gün öncesinde tezgahlarda kilosu 3 TL'

Giresun'da havaların olumsuz seyretmesi münasebetiyle çoğu balıkçı teknesi denize açılamazken bu durum balık fiyatlarının ikiye katlanmasına neden oldu. Bir kaç gün öncesinde tezgahlarda kilosu 3 TL'den satılan hamsi, bugün itibariyle kilosu 7 TL kadar yükseldi.
Hamsi fiyatının yükselmesi satışları olumsuz yönde etkilediğini belirten Berati Başaran isimli balıkçı, "Havalar 2 gündür yağışlı geçiyor. Çoğu balıkçı teknesi denize açılamadığından bu durum balık fiyatlarının artmasına neden oldu. Dolayısıyla fiyatların yükselmesiyle birlikte vatandaş balık alamaz duruma geldi. Bu durum balıkçı esnafı olarak bizleride olumsuz yönde etkiliyor. Şu an tezgahımızda en ucuz balık, hamsi ve istavrit. En pahalısı ise 60 TL olan Kalkan Balığı. Umarız havalar iyi gider balık bolca çıkar, fiyatı da düşer"dedi.
Öte yandan tezgahlarda Hamsi 7 TL, Mezgit 15 TL, İstavrit 5 TL, Palamut 7 TL, Çinekop 10 TL, Levrek 40 TL Kalkan ise 60 TL'den satılıyor.
(MB-BK-Y)

13.12.2012 16:11:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT