1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Giresun'da Çöp Krizi Belediyelere Sıçradı Giresun

Giresun'da Çöp Krizi Belediyelere Sıçradı Giresun

Giresunda Çöp Krizi Belediyelere Sıçradı  Giresun
A+A-

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu arasındaki çöp polemiği sürüyor.Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Giresun Belediyesi'nin 2 kilometre mesafe

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu arasındaki çöp polemiği sürüyor.
Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Giresun Belediyesi'nin 2 kilometre mesafede ÇED Raporu alınmış, ön hazırlıkları yapılmış bir alanı varken buradan vaz geçip 72 kilometre mesafedeki Görele'nin Çavuşlu Beldesi'nde ısrar edildiğini ileri sürdü.
Başkan Melikoğlu yaptığı yazılı açıklamada; "Halka söz verip halkı kandıranlar hesap verecekler.2 km mesafe yerine 72 kilometre mesafeye çöplerini layık görenler artık" deve kuşu gibi " başlarını kuma gömmekten vazgeçsinler. Anlaşılmayacak bir dil kullanmıyorum. Açık ve seçik ifade ediyorum. Katı atık bertaraf tesisine karşı değilim. İlmi ve fenni şartlara uygun bertaraf tesisi Yapılması yönünde imzalar attım. Şov yapmıyorum gerçekleri söylüyorum. Doğru olanı yine yaparım. Bazıları gibi siyasi Kar zarar hesabı yapmıyorum. Siz 6 ayda çöp sorununu çözeceğim diye söz vereceksiniz, katı atık bertaraf tesisi olarak belirlenmiş, kamulaştırma kararları alınmış, ön ÇED raporları alınmış bir yeri planlamalarınızdan çıkaracaksınız. Çavuşlu'ya "Nükleer Tesis mi yapılıyor." diyeceksiniz, yaklaşık 500 kişiyi Giresun Belediyesi'nde işe başlatacaksınız, sorunları çözmek için kullanacağınız kaynakları popülist bir şekilde israf edeceksiniz, bunların hesabını vermeyeceksiniz, sonra da çıkıp Sayın Valinin, arkasına saklanacaksınız. Sizin yerinize Eşref Karaibrahimoğlu cevap verecek. 'Başkan Melikoğlu Çavuşlu için imza atmamış diyecek, şov yapma başkan diyecek.' Hiç bir yere kaçamazsınız. Melikoğlu'nun da imzası var diyordunuz. 3 gün sonra Melikoğlu'nun imzası yok diyorsunuz. Sürekli kar zarar hesabı yapıyorsunuz. Anlaşılan zararın neresinden dönersek kardır diyorsunuz"
(AB-EK-Y)

09.12.2012 14:45:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT