1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Giresun'da 30 Dsp'li Chp Saflarına Katıldı

Giresun'da 30 Dsp'li Chp Saflarına Katıldı

Giresunda 30 Dspli Chp Saflarına Katıldı
A+A-

Demokratik Sol Parti (DSP) Giresun il Teşkilatı'ndan ayrılan ve aralarında DSP eski il Başkanı Ali Okusal'ın da bulunduğu 30 DSP'li bugün Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (

Demokratik Sol Parti (DSP) Giresun il Teşkilatı'ndan ayrılan ve aralarında DSP eski il Başkanı Ali Okusal'ın da bulunduğu 30 DSP'li bugün Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanlığı binasında yapılan rozet takma törenine Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim ve partililer katıldı.
Törende konuşan İl Başkanı Karaibrahim, "Eğer AK Parti'ye karşı, bu düzene karşı dik duracaksak bir partide birleşeceğiz. Onun için hepinizi Cumhuriyet Halk Partisi'ne bekliyoruz. Önümüzde yerel seçimler var gelin hep beraber politika yapalım. Katı düşünmüyoruz. İlle de seçilen kişiler bizim kadrolarımızdan olacak demiyoruz. Altını çizerek yine söylüyorum gelin beraber politika yapalım. DSP"den bize katılan Ali Okusal beye ve diğer arkadaşlara hoş geldiniz diyorum" dedi.
"Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmak bir yurttaşlık görevidir" diyen eski DSP'li yeni CHP'li Ali Okusal, "Ben ve arkadaşlarım bugün Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmakla bu görevi yapmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Beni ve arkadaşlarımı CHP"ye davet eden başta il başkanıma ve bütün partililere derin teşekkürler ediyorum. Bundan sonra arkadaşlarımla birlikte girmedik ev, sokak ve tutmadığımız el kalmadan canla başla çalışarak ilk seçimde ülkeyi kötü idare eden AK Parti iktidarına karşı CHP iktidarını ortaya çıkarmak olacaktır" diye konuştu.
Konuşmaların ardından CHP ye katılan eski DSP'lilere Belediye Başkanı Kerim Aksu ve CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim tarafından parti rozetleri takıldı.
(MB-ÖS-Y)

24.01.2013 13:37:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT