1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat:

Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat:

Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat:
A+A-

Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine başlayan İzzet Murat, ilin kalkınmasında ana öğenin tarım olduğunu ve tarımı geliştirmeye çalışacaklarını söyledi. Yeni görevine başladıktan s

Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine başlayan İzzet Murat, ilin kalkınmasında ana öğenin tarım olduğunu ve tarımı geliştirmeye çalışacaklarını söyledi.
Yeni görevine başladıktan sonra Siirt'teki tarım ile ilgili geniş kapsamlı araştırma yaptığını belirten İzzet Murat, Siirt tarımında ön plana çıkan dört temel enstrüman olduğunu, bunların fıstık, zivzik narı, bal ve küçükbaş hayvancılık olduğunu belirtti. Murat, "Gördüğüm kadarıyla Siirt'in kalkınmasında ana sektör tarımdır. Tarımda da dört temel enstrüman ön plana çıkıyor. Bunlar da fıstık, zivzik narı, Pervari balı ve küçükbaş hayvan varlığıdır. Bütün tarımsal enstrümanlara önem verirken, bu dört ürüne özel bir önem vereceğiz. Bunların gelişmesi ve ürün kapasitesini arttırarak, çiftçimizin daha fazla bir gelire sahip olması için çaba harcayacağız. Siirt'i bu ürünlerin merkezi haline getireceğiz. Önem vereceğimiz bir başka konuda insan sağlığıdır. Bu konudaki denetimlere de ağırlık vereceğiz. Bütün çalışmalarımızı bir ekip ruhu içerisinde gerçekleştireceğiz. Siirt'e en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olacağız" dedi.
(RÇ-AKK-Y)

02.02.2013 18:19:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT