1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GEVAŞ'TA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

GEVAŞ'TA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

GEVAŞTA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI
A+A-

Van’da 2011 yılında yaşanan iki büyük depremden dolayı Gevaş ilçesinde bazı binalarda oluşan çatlaklardan dolayı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında giren binaların yıkımı başladı.


Depremden dolayı Karşıyaka Mahallesi, Yüzüncü Yıl Caddesi, Akgöl Sitesi A Blok binasında çatlaklar oluşturmuştu. Siteyi boşaltan vatandaşlar daha sonra kentsel dönüşüm için başvuruda bulundular. Site yöneticisi Nevzat Altındağ, “Van ilinde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında başvuruda bulunduk İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler ve çalışmalar sonucu binamız riskli yapı olarak tespit edilerek kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı için 60 gün süre verildi. Binamızın herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan yıkımını yaptırdık. Van ilinde kentsel dönüşüm kapsamında ilk başvurusu onaylanan ve yıkımı yapılan bina bizim bina olmuştur. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında binamızı soğuk hava şartları sebebiyle 2014 yılı nisan ayında yapımına başlanacaktır. Gevaş ilçemizde başlatılan ve ilçemiz için örnek teşkil edeceği düşüncesindeyim” dedi.

Van ve çevresinde kentsel dönüşümden faydalanan ilk bina olduğunu belirten Altındağ aynı yerinde ve 5 kat 10 daire olarak yapılacağını belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT