1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gevaş'ta 8 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

Gevaş'ta 8 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

Gevaşta 8 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi
A+A-

Van'ın Gevaş İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Sait Bulduk, öğrencilerin yarıyıl tatillerini bol bol dinlenerek geçirmelerini isteyerek, "Tatilde oynamak ve dinlenmek onların en doğal hakkı" dedi. İlçede

Van'ın Gevaş İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Sait Bulduk, öğrencilerin yarıyıl tatillerini bol bol dinlenerek geçirmelerini isteyerek, "Tatilde oynamak ve dinlenmek onların en doğal hakkı" dedi.
İlçede 8 bin 154 öğrencinin karne alarak 2012-2013 eğitim öğretim yılını tamamlayıp, yarıyıl tatiline girdiğini belirten Bulduk, bu okullarda 423 öğretmenin görev yaptığını söyledi. Bulduk, "İlçemizde ilkokulda 3 bin 704, ortaokulda 3 bin 2 ve lisede bin 448 olmak üzere toplam 8 bin 154 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi. Gevaş'ta 4 4 4 eğitim sisteminin ilk yılı olmasına rağmen başarılı bir dönemi tamamlamış olduk. Başta Sayın Kaymakamımız Yusuf Güni'ye, kurum çalışanlarına, okul yönetici ve idarecilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize yapmış oldukları çalışma ve katkılarından dolayı teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Velilere de seslenen Bulduk, "Biz velilerimizden şunu istiyoruz. Çocukların karnelerine saygı göstermeleri ve sevgi ile yaklaşmaları gerekir. Çünkü karneler anne ve babaların çocuklarının durumlarını görüp ona göre değerlendirip gereken tedbirleri almak ve destek vermek için bir fırsat olduğunu belirtmek isterim. Anne ve baba, çocuklarının eğitim öğretim durumlarıyla yakından ilgilenmelidirler. Karnelerinde kırık olan öğrenciler karamsarlığa, umutsuzluğu kapılmasınlar. Nitekim çalışarak istenilen her türlü başarı elde edebileceklerdir. 15 günlük bir tatil öğrencilerimizin en doğal hakkıdır. Öğrencilerimizin bu yarıyıl tatilini iyi değerlendirmesini istiyoruz. Hem dinlensinler hem oyun oynasınlar hem de kitap okusunlar. Tüm öğrencilerimize sevgilerimizi belirtir, ikinci yarıyılda yine hep beraber olmak dileğiyle iyi bir tatil diliyorum" şeklinde konuştu.
(Yİ-MSA-Y)

28.01.2013 15:43:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT