1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gesmek Hayatını Değiştirdi

Gesmek Hayatını Değiştirdi

Gesmek Hayatını Değiştirdi
A+A-

GESMEK kursları, doğuştan sağır ve dilsiz olan 25 yaşındaki Songül Yılmaz isimli genç kızın hayatında yeni bir ses yeni bir nefes oldu. Gebzelilere 50'yi aşkın farklı branşta ücretsiz eğitim imkanı

GESMEK kursları, doğuştan sağır ve dilsiz olan 25 yaşındaki Songül Yılmaz isimli genç kızın hayatında yeni bir ses yeni bir nefes oldu.
Gebzelilere 50'yi aşkın farklı branşta ücretsiz eğitim imkanı sağlayan Gebze Belediyesi Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursu (GESMEK), hünerlerin ortaya çıktığı ve sergilendiği bir eğitim yuvası olarak hizmetlerini sürdürüyor. Doğuştan sağır ve dilsiz olan Songül Yılmaz isimli genç kızın hayatında GESMEK adeta yeni bir ses yeni bir nefes oldu. GESMEK'in Beylikbağı'ndaki kurs merkezinde açılan makine nakışları kursuna kayıt yaptıran 25 yaşındaki Songül Yılmaz, kısa sürede hünerini hobiye dönüştürdü. Usta öğreticisi Gülten Abdullahoğlu'nun yakın ilgisiyle kısa sürede kendini geliştiren Songül Yılmaz'ın, yeni yeni kendini ifade etmeye başladığı da öğrenildi. Kursta kurduğu dostlukların yanı sıra üretmenin ve yeni bir şeyler öğrenmenin hazzını yaşayan Songül Yılmaz, sessiz dünyasını işlediği makine nakışı motiflerine döküyor.
(İÇ-İÇ)

24.01.2013 12:48:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT