1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Geri Dönüşüm Oyun Ve Çizgi Film İle Anlatıldı

Geri Dönüşüm Oyun Ve Çizgi Film İle Anlatıldı

Geri Dönüşüm Oyun Ve Çizgi Film İle Anlatıldı
A+A-

Konak Belediyesi çevre dostu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geleceğin doğa dostu toplumu için minik çevrecilere geri dönüşümün önemi anlatıldı. Çizgi film ve oyunlarla çocuklar 'Çevre nedi

Konak Belediyesi çevre dostu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geleceğin doğa dostu toplumu için minik çevrecilere geri dönüşümün önemi anlatıldı.
Çizgi film ve oyunlarla çocuklar 'Çevre nedir, çevre kirliliği nasıl olur, çevreyi korumak için neler yapmalıyız' gibi soruların yanıtlarını eğlenerek öğrendi. Özelliğini ve kalitesini kaybetmeden defalarca geri dönüşümle kazanılabilen tek malzeme olan camın, çevreye katkısının anlatıldığı etkinlikler Melih Özakat İlkokulu'yla başladı. Çevreye duyarlı bir toplum için çocukların bilinçle büyümesinin önemini ifade eden Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "Bugüne dek çevre ilgili çalışmalarımızla çeşitli ödüller aldık. Ancak asıl ödül, çocuklarımızın bilinçli bir toplum oluşturarak gelecekte çevre dostu bir dünya kurmaları" diye konuştu.
'Cam yeniden cam' başlığı altında sürecek çevre dostu eğitim, Konak Belediyesi, Çevko ve Anadolu Cam Sanayii A.Ş işbirliğinde Konak ilçesindeki ilkokullarda uygulanacak.
(AH)

09.12.2012 11:46:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT