1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gercüş Eşitlik Merkezi Hedefilerine Ulaşıyor

Gercüş Eşitlik Merkezi Hedefilerine Ulaşıyor

Gercüş Eşitlik Merkezi Hedefilerine Ulaşıyor
A+A-

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Aktif Vatandaşlık Derneği (AKVATDER) tarafından yürütülen Gercüş Eşitlik Merkezi'nin 10 ayda hedefine büyük oranda ulaştığı belirtildi. Projenin ikinci orta

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Aktif Vatandaşlık Derneği (AKVATDER) tarafından yürütülen Gercüş Eşitlik Merkezi'nin 10 ayda hedefine büyük oranda ulaştığı belirtildi.
Projenin ikinci ortaklar toplantısı, İzmir'de faaliyet gösteren Eğitim ve Gençlik Çalışmaları Enstitüsü Derneği Genel Sekreteri Dr. M. Emin Bakay, AKVATDER' in üyeleri ve proje koordinatörü Abdulbaki Halitoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Eşitlik Merkezi Proje Koordinatörü Abdulbaki Halitoğlu, kadınların kamusal hizmetlere erişiminin sağlanması amacıyla yürüttükleri proje kapsamında bu güne kadar 580 kadına hizmet verildiğini ifade etti. Halitoğlu, Gercüş' teki farklı kamu kurumlarında işi olan Türkçe bilmeyen kadınlara birebir refakatçilik hizmeti verildiğini, kadınların verilen hizmetlerden son derece memnun olduklarını söyledi.
(MŞY-AKK-Y)

01.02.2013 11:45:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT