1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genelkurmay'dan "balyoz Davası" Açıklaması Ankara

Genelkurmay'dan "balyoz Davası" Açıklaması Ankara

Genelkurmaydan balyoz Davası Açıklaması  Ankara
A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, "Balyoz Davasının tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu ve orijinallerinin mahkemeye gönderildiği" iddiasını yalanladı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan

Genelkurmay Başkanlığı, "Balyoz Davasının tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu ve orijinallerinin mahkemeye gönderildiği" iddiasını yalanladı.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında, 'Balyoz Davası olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu ve sanıkların, sahte olduğunu iddia ettikleri belgelerin orijinallerinin Genelkurmay Başkanlığı'nca mahkemeye gönderildiği' yönünde haberler yer almaktadır. Davanın soruşturma aşamasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine, Genelkurmay Başkanlığı'nın 22 Şubat 2010 tarihli yazısı ile, 1'nci Ordu Komutanlığında yapılan Plan Seminerinin 'Balyoz Güvenlik Harekat Planı' adlı bir bölümünün veya ekinin mevcut olmadığı; ayrıca, 'Oraj' ve 'Suga' isimli eylem planlarının ise bulunmadığı bildirilmiştir. Mahkemenin gerekçeli kararında ise; 'Gölcük Donanma Komutanlığı ve Eskişehir'de sanık Hakan Büyük'te ele geçirilen dijitallerde bulunan taranmış belgelerin asıllarının ilgili birliklerde mevcut olduğu, Genelkurmay Başkanlığınca Mahkememize bildirilmiştir.' ibaresine yer verilmiştir. Bu ibareden yola çıkılarak, dava konusu tüm delillerin asıllarının bulunduğu ve Genelkurmay Başkanlığı'nca Mahkemeye gönderildiği şeklinde basında yer alan iddialar asılsızdır" denildi.
(İHA-OK-Y)

08.01.2013 14:45:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT