1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genelkurmay Başkanlığı Sitesinde "atatürk Köşesi" Hazırladı

Genelkurmay Başkanlığı Sitesinde "atatürk Köşesi" Hazırladı

Genelkurmay Başkanlığı Sitesinde atatürk Köşesi Hazırladı
A+A-

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde "Atatürk Köşesi" hazırlandı. Hazırlanan köşede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün boyunun 1.74 santim, kilosunun 74-76 kilogram ve ayakkabı numaras

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde "Atatürk Köşesi" hazırlandı. Hazırlanan köşede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün boyunun 1.74 santim, kilosunun 74-76 kilogram ve ayakkabı numarasının ise 42 olduğu belirtildi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde hazırlanan "Atatürk Köşesi"nde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatından bilgiler yer alıyor. Sitede, 'Atatürk'ün Hayatı', 'Belgelerle Atatürk', Atatürk'ün 'Konuşma ve Mesajları', 'Atatürk Kronolojisi', 'Atatürk'ün Yazdığı Eserler', 'Atatürk İnkılapları', 'Atatürk İlkeleri', 'Atatürk Albümü', 'Atatürk'ün Yurt Gezileri', 'Seçilmiş Mülakatlar', 'Seçilmiş Makaleler' ve 'Atatürk Kaynakçası' yer alıyor. Atatürk'ün vasiyetinin de yer aldığı köşede, Atatürk'ün özlük dosyasına da yer verildi. Özlük dosyasında Atatürk'ün boyunun 1.74 santim, kilosunun 74-76 kilogram ve ayakkabı numarasının ise 42 olduğu belirtiliyor. Arşiv belgelerinin de bulunduğu köşede, Atatürk'ün vasiyetnamesi de yer alıyor.
(TB-CC-Y)

18.02.2013 12:54:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT