1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Tır'ı Van'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Tır'ı Van'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Tır'ı Van'da
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen “Gelin Spor Yapalım, Tek Galibi Dostluk Olsun Projesi” çerçevesinde 42 ili dolaşacak olan Spor TIR’ı Van’a geldi.


“Gelin Spor Yapalım, Tek Galibi Dostluk Olsun Projesi” kapsamında il il dolaşarak gençlere spor bilincini aşılayan Spor TIR’ı, geldiği Van’da 3 gün kalacak. Basketbol, futbol ve çocuk oyun parkurundan oluşan spor TIR’ına çocuklar yoğun ilgi gösterdi. TIR ile birlikte gelen antrenörler, çocuklara hem sporla ilgili teknik bilgiler veriyor hem de onların daha düzenli oynamalarını sağlıyor.
Hüsrev Paşa İlk ve Ortaokulu bahçesine kurulan Spor TIR’ı gezen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, sporda centilmenlik ve dostluğun önemli olduğunu ve sporu farklı bir kategoride değerlendirmemek gerektiğini belirterek, “Bugün biz burada sporu dostluk olarak, kardeşlik olarak görüyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu Spor TIR’ı etkinliği bu sene de tekrar devam etmektedir. Bu sene yaklaşık 50 ili gezecekler. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerimizde, spor alt yapısının oluşturulması, spor kültürünün oluşturulması, sporu bir yaşam tarzı olduğunun benimsetilmesi ve sporla kardeşliğin pekiştirilmesi anlamında çok önemlidir. Burada çok yoğun bir ilgi var. Çocuklarımız hem basketbol oynuyorlar, hem futbol oynuyorlar, şişme oyun parklarımız var. Burada tam bir şenlik havasında çocuklarımız sporla tanışacaklar, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu öğrenecekler. Bu gençlerimizin ve çocuklarımızın adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT