1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gençlik Meclisi, Hayrettin Pala'yı Ağırladı

Gençlik Meclisi, Hayrettin Pala'yı Ağırladı

Gençlik Meclisi, Hayrettin Palayı Ağırladı
A+A-

Bayburt Gençlik Meclisi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala'yı ağırladı. Bayburt Gençlik Meclisi Başkanı Emre Kiki'nin açılış konuşmasının ardından Aile Ve Sosyal Politikalar il Müdü

Bayburt Gençlik Meclisi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala'yı ağırladı.
Bayburt Gençlik Meclisi Başkanı Emre Kiki'nin açılış konuşmasının ardından Aile Ve Sosyal Politikalar il Müdürü Hayrettin Pala, kurum çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Hayrettin Pala, Bayburt gençlik meclisi başkanı Emre Kiki ve ekibine teşekkür ederek, "2011 yılının 6'ncı ayında kurulmuş olan bakanlığımız henüz çiçeği burnunda yeni bir bakanlıktır nerde sosyal hizmet yardımı varsa muhtaç insan varsa yoksulluk varsa biz onların yanındayız bakanlığımızın bir dizi sosyal hizmetleri vardır evde bakım 2022 engelli memur sınavları çocuk hizmetleri huzurevi hizmetleri ve şehit ailelerine yönelik hizmetleri gibi. Evde bakım hizmetlerinde kişiyi aileyi bulunduğu yerde bakımını sağlama temel esastır kişiyi bakan şahıslara bakım ücreti bakanlığımız tarafından ödenmektedir. 2022 65 yaşını doldurmuş muhtaç insanlara 3 aylık maaş ödenmesi gibi sosyal hizmetleri kapsar huzurevi bakım merkezleri 24 saat esasına göre kişilere hizmet vermektedir. Çocuk hizmetleri genel müdürlüğümüz çocuklara yönelik aile tarafından terke edilen fuhuşa sokaklarda çalışma gibi çalışan çocuklara yaptırım gücümüz vardır aile çocuğu istismar ediyorsa 0-18 yaş arası herkes çocuk olduğu için bu yaşlara göre uygulama alanlarımız vardır anne ve baba ölmüş yada boşanmış ise rehberlik ve maddi yardımımız vardır en son kurduğumuz şehit yakınları ve gaziler derneği genel müdürlüğümüz şehitlerin tespit edilmesi bunlara yönelik olarak şehit yakınların belirlenerek bunlar arasından işsiz olanlara eskiden bir kişi işe giriyordu yeni yasayla birlikte bu iki kişiye çıkarıldı" dedi.

"183 İHBAR HATTIMIZLA BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ"
Pala konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; "Gençler bakanlığımızın sayamadım bir dizi daha sosyal hizmetleri vardır kurumumun kapısı ve telefonum sizlere her zaman açıktır böyle bir organizasyonda sizlerle buluşma olanağı tanıyan başta sayın başkan Emre Kiki olmak üzere ve onun yönetim kuruluna ve ilimizin en genç okul başkanlarına beni sıkılmadan dinleyerek bakanlığımızı tanıma fırsatı buldunuz sizlere bu gibi faaliyetleri sürdürme tavsiyesinde bulunarak derslerinizde başarılar diliyorum."
(YY-AT-Y)

03.01.2013 14:03:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT