1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gençlerin Sodes Projesi Hayata Geçti

Gençlerin Sodes Projesi Hayata Geçti

Gençlerin Sodes Projesi Hayata Geçti
A+A-

Bitlis'in Tatvan Gençlik Kulübü Derneği'nin "Bir Şans Verin Bin Hayat Kurtulsun-2" adlı Sosyal Destek Projesi (SODES) hayata geçti. Önceki yıl uygulanan projede 161 genç gitar, bağlama, tiyatro, İn

Bitlis'in Tatvan Gençlik Kulübü Derneği'nin "Bir Şans Verin Bin Hayat Kurtulsun-2" adlı Sosyal Destek Projesi (SODES) hayata geçti.
Önceki yıl uygulanan projede 161 genç gitar, bağlama, tiyatro, İngilizce ve satranç kurslarıyla eğitimlerini tamamlamış, başarılı olan gençlerden 30'u Nevşehir ve Konya'yı ziyaret ederek Antalya'da düzenlenen Kaş Tiyatro Festivali'ne katılmıştı. "Bir Şans Verin Bin Hayat Kurtulsun 2" adlı SODES projesinde de 76 gencin gitar, tiyatro, web ve grafik tasarım kursu eğitimi almaya başladığını belirten Tatvan Gençlik Kulübü Derneği Başkanı Zafer Aygül, bu kursta da başarılı olan gençlerin yine Türkiye gezisine çıkacağını söyledi. Dernek başkanlığının yanı sıra 4 yıldır gitar eğitmenliği de yaptığını belirten Zafer Aygül, "Çok meşakkatli ve elzem süreçlerden geçerek bugünlere geldik. Allah'a şükürler olsun ki alnımızın akıyla ve alnımızın teriyle Tatvan'ımızın pırlanta gibi gençleri ile beraber kültür ve sanat alanında kitap ve giyim kampanyaları, köy okullarında tiyatro etkinlikleri, müzik kursları, resmi ve özel günlerde konserler, Türkiye çapında tarihi ve kültürel geziler düzenleyerek çok büyük bir gençlik kulübü haline geldik. Bu projemizde de yine bize imkan sağlayan ve gençlere şans veren büyüklerimize, genç kardeşlerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Aslında olay çok basit, iyiliğin bıraktığı boşluğu kötülük doldurur. Zamanını verimli bir şekilde değerlendiremeyen insan art niyetlilerin hedefi haline gelir. Bir de kişi en verimli delikanlılık çağında ise durum daha bir vahim olur. Tatvan'ımızın genç incilerine maddi imkansızlıklar içinde risklerle dolu karanlık yollarına ışık olup, zorluklarla yıpranmış gözleri sanatla ışıldattık. Yetiştirdiğimiz gençler tiyatro oyunlarıyla sahne tozunu, gitarın tellerinde gözyaşlarını kurutup, zihinlerinin kıvrımlarında şahları mat ettiler. Umudun kollarına tutunmuş gençlerin projesi bunlar. Kimsenin görmediği ya da görmek istemediği kaybolmuş gençlere denenmemiş bir yol sunmaktır amacımız" dedi.
(HO-MSA-Y)

28.12.2012 11:35:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT