1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gençder'den Asimder Başkanı Gülbey'e Destek

Gençder'den Asimder Başkanı Gülbey'e Destek

Gençderden Asimder Başkanı Gülbeye Destek
A+A-

Dünya Gençlik Kulübü Derneği (GENÇDER) Başkanı Muharrem Yavçin, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçılığa v

Dünya Gençlik Kulübü Derneği (GENÇDER) Başkanı Muharrem Yavçin, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişim Grubu'na tepki gösterdi.
Açıklamalarda bulunan Yavçin, söz konusu gurubun kendi adıyla çelişecek faaliyetler içerisinde bulunduğunu, ASİM-DER'e yönelik yaptıkları suç duyurusunun kabul edilmez olduğunu belirtti. Bu süreç içerinde dernek olarak ASİM-DER'in yanında olduklarının ifade eden Yavçin, "Söz konusu grubun ırkçılığa ve milliyetçiliğe karşı durma mantığı, gündemde yer almak ve bu doğrultuda faaliyet yapma iddiası içerisindeler. Fakat görülen o ki, ASİM-DER Başkanı Gülbey'e 216. maddeden dava açıyorlar. Bize göre bu dava aslında ASİM-DER'e değil de Ermeni diasporasına karşı duran tüm teşkilatları sindirme amacı gütmektedir. Biz GENÇDER üyeleri olarak; ASİM-DER'e karşı başlatılan sindirme kampanyasına karşı duracağız ve mahkeme süreci içerisinde kitlesel olarak ASİM-DER'in yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz" dedi.
(BM-MSA-Y)

06.12.2012 14:25:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT