1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gençder'den Asimder Başkanı Gülbey'e Destek
Gençderden Asimder Başkanı Gülbeye Destek

Gençder'den Asimder Başkanı Gülbey'e Destek

Dünya Gençlik Kulübü Derneği (GENÇDER) Başkanı Muharrem Yavçin, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçılığa v

A+A-
Dünya Gençlik Kulübü Derneği (GENÇDER) Başkanı Muharrem Yavçin, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişim Grubu'na tepki gösterdi.
Açıklamalarda bulunan Yavçin, söz konusu gurubun kendi adıyla çelişecek faaliyetler içerisinde bulunduğunu, ASİM-DER'e yönelik yaptıkları suç duyurusunun kabul edilmez olduğunu belirtti. Bu süreç içerinde dernek olarak ASİM-DER'in yanında olduklarının ifade eden Yavçin, "Söz konusu grubun ırkçılığa ve milliyetçiliğe karşı durma mantığı, gündemde yer almak ve bu doğrultuda faaliyet yapma iddiası içerisindeler. Fakat görülen o ki, ASİM-DER Başkanı Gülbey'e 216. maddeden dava açıyorlar. Bize göre bu dava aslında ASİM-DER'e değil de Ermeni diasporasına karşı duran tüm teşkilatları sindirme amacı gütmektedir. Biz GENÇDER üyeleri olarak; ASİM-DER'e karşı başlatılan sindirme kampanyasına karşı duracağız ve mahkeme süreci içerisinde kitlesel olarak ASİM-DER'in yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz" dedi.
(BM-MSA-Y)

06.12.2012 14:25:41 TSI

HABERE YORUM KAT