1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç Yaşamın Sesleri Derneği, 4 Genci Avruya'ya Gönderdi

Genç Yaşamın Sesleri Derneği, 4 Genci Avruya'ya Gönderdi

Genç Yaşamın Sesleri Derneği, 4 Genci Avruyaya Gönderdi
A+A-

Gerçekleştirdiği AB projeleri ilimizdeki gençlere Avrupa kapılarının açılmasında ön ayak olan Genç Yaşamın Sesleri Derneği, 4 gencimizi daha yurtdışına gönüllülük hizmeti yapmak üzere gönderdi. 10 Ş

Gerçekleştirdiği AB projeleri ilimizdeki gençlere Avrupa kapılarının açılmasında ön ayak olan Genç Yaşamın Sesleri Derneği, 4 gencimizi daha yurtdışına gönüllülük hizmeti yapmak üzere gönderdi. 10 Şubat 2013 ile 1 Ağustos 2013 tarihleri arasında İtalya ve Macaristan'da gerçekleşecek projeler kapsamında gönüllü hizmeti yapmak üzere seçilen 4 gencimiz görev yapacakları ülkelere uğurlandı.
AB Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından sağlanan hibe ile gerçekleşecek proje ile son yıllarda ilimizden Avrupa'ya Avrupa Gönüllülük Hizmeti, Eğitim Kursu, Asistanlık kapsamında giden genç sayısında da önemli bir artış sağlandı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Genç Yaşamın Sesleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Murat Dilek, "Son 1-2 yıl içerisinde Kastamonu ve Türkiye'den yaklaşık 50 kişinin bir AB Projesi kapsamında yurtdışına çıkmasına vesile olduk. Kastamonu ve ilçelerinden Derneğimize oldukça yoğun bir ilgi söz konusu. Öğretmenlerimiz, Üniversite ve Lise öğrencilerimizden hemen her gün onlarca mail alıyoruz. Proje kapsamında yurtdışına çıkmak isteyenler, öğrencileriyle birlikte proje hazırlamak isteyenler ya da proje yazma noktasında desteğe ihtiyacı olanlar bizlere çok rahatlıkla ulaşıyorlar. Dernekteki uzman arkadaşlarımız kendilerine gereken desteği her zaman veriyorlar. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir kuruluş olmamız ve aynı zamanda Kastamonu'da ilk ve tek EURODESK Temas Noktası olmamız hasebiyle ilimizdeki proje sayısını artırmayı, gençlere bu projeleri anlatmayı ve proje yazmalarına destek olmayı kendimize bir görev sayıyoruz.Son olarak, AGH (Avrupa Gönüllü Hizmeti) kapsamında 4 gencimizi yurtdışına gönderiyoruz. ' kişi İtalya, 2 kişi de Macaristan'da 6 ay boyunca gönüllü hizmeti faaliyetlerinde bulunacaklar ve projenin bütün masrafları Avrupa Birliği tarafından karşılanacaktır. Bu tür projelere katılmak isteyen arkadaşlarımızın derneğimizin web sayfası veya sosyal medya sayfaları aracılığıyla bizlere ulaşması yeterli olacaktır" dedi.
(RY-SA)

14.02.2013 10:44:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT