1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genç Madenci Rıdvan Kazancı'nın Babası Konuştu

Genç Madenci Rıdvan Kazancı'nın Babası Konuştu

Genç Madenci Rıdvan Kazancı'nın Babası Konuştu
A+A-

Soma'daki ölüm madeninde çalışan Karabüklü işçilerden 45 yaşındaki Şerafettin Kazancı, izinli olması nedeniyle faciadan kurtulurken, oğlu 19 yaşındaki Rıdvan Kazancı ocakta kurtarılmayı bekliyor.

Şerafettin Kazancı, yıllar önce Karabük'ün Yenice İlçesi'nden Edirne'nin Uzunköprü İlçesi'ne giderek maden ocağında çalışmaya başladı. 2011'de emekli olan Şerafettin Kazancı, 2 yıl önce yerleştiği Soma'da ölüm ocağına önce oğlu Rıdvan'ı yerleştirdi, sonra da kendisi iş başı yaptı. Facianın olduğu gün izinli olması nedeniyle işe gitmeyen Şerafettin Kazancı, oğlunun içeride kurtarılmayı bekleyen işçiler arasında olduğunu öğrenince kahroldu. Ocak önünde kurtarma çalışmalarını takip eden Şerafettin Kazancı, şöyle konuştu:

ELLERİM KIRILSAYDI...

"’Emekli olduktan sonra Soma'ya yerleştik. Oğlum liseyi okumayınca ona maden ocağında iş buldum. Ardından ben de oğlumla birlikte çalışmaya başladım. Facianın olduğu gün izinliydim. Oğlum işe gitti. Kazayı öğrenince ocağa gittim. Oğlum içeride mahsur kalmış. Umutla bekliyorum. Ama içeriden cansız bedenlerin çıkarıldığını gördükçe umudum kalmadı. Ellerim kırılsaydı da oğlumu maden ocağına işe sokmasaydım, çok pişmanım."

A+A-

HABERE YORUM KAT