1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları
A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen 2012 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup müsabakaları kapsamında Malatya Grubunda ilk maçlar oynandı. Malatya Grubunda, Diyarbakır Büyükşehir

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen 2012 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup müsabakaları kapsamında Malatya Grubunda ilk maçlar oynandı.
Malatya Grubunda, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Kahramanmaraş Maraş Gücüspor, Hatay Dumlupınar, Hakkari Hakkarigücü Spor ve Şanlıurfa Gençlik Spor takımları birincilik için mücadele edecek.
İnönü Üniversitesi Stadı'nda oynanan ilk müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle: "Diyarbakır Büyükşehir BelediyesporKahramanmaraş Maraş Gücüspor: 10-0, Hatay Dumlupınar-Hakkari Hakkarigücü Spor: 0-3 (hükmen)."
Öte yandan Malatya Grubundaki karşılaşmaları ve oyuncu performanslarını izlemek için Malatya'ya gelen Milli Takım Kaleci Antrenörü Metin Akçevre, Doğu Grubundan milli takıma daha çok sporcu kazandırmak istediklerini kaydetti.
Akçevre, "Güzel bir etkinlik. Malatya'da olması da şehre ayrı bir hava getirdi. Bizde milli takım hocası olarak milli takım için yararlı oyuncu seçmeye çalışıyoruz. Doğu Grubundan milli takıma daha çok sporcu kazandırmayı amaçlıyoruz. Genelde batıdan futbolcu alıyoruz ama şimdi Doğuya da yöneldik" diye konuştu.
Bayan futbolunda yeni bir oluşumun içine girildiğini ifade eden Akçevre, "TFF olarak bayan futbolunda iyi bir atılım var. Bayan futbolunu Türkiye'de iyi bir yere getirmek için hep birlikte çalışıyoruz" dedi.
Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir ise, Malatya'nın bayan futbolu noktasında büyük bir ivme kazandığına dikkat çekerek, "Malatya'da bayan takımlarımıza ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.
(FD)

05.12.2012 16:08:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT