1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genç Girişimciler YYÜ'de

Genç Girişimciler YYÜ'de

Genç Girişimciler YYÜ'de
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti.

Genç Girişimciler Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmalar hakkında Kurul Başkanı Eren Görsel Görmen tarafından verilen kısa brifingin ardından üniversite ve kurulun yapabilecekleri ortak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, gençlerin ekonomik hayatın içinde kendilerini hissedebilmeleri noktasında yeni projeler hazırlanması gerektiğini dile getirdi. Battal, “Özgüven çok önemli bu noktada, gençlerimizle bir araya gelmeliyiz. Üniversitemizin tüm hocalarını hakim oldukları alan itibari ile gençlerle buluşturabiliriz. Yeter ki gençlerimiz kendilerini ifade edebilsin, ‘ben de varım’ diyebilsin” dedi.

Genç Girişimciler Kurulu’nun engelli parkı çalışmasını da takdir ettiğini dile getiren Battal, bu tür sosyal sorumluluk projelerinin her kurum ve kuruluş tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, üniversite olarak bu çalışmada Genç Girişimciler Kurulu’nun yanında olduklarını ifade etti.

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı E. Görsel Görmen ise, üniversite ile sürekli iletişim halinde olunması ve ortak programlar düzenlenmesinin gençler için çok önemli olduğunu ifade etti. En kısa zamanda Vanlı genç girişimcileri üniversitede bir araya getirerek fikirlerinin dinlenmesi gerektiğini belirten Görmen, “İlimiz genç nüfus oranı ile önemli bir potansiyele sahip. Bizler öncülük ederek bu potansiyelin kent ekonomisi başta olmak üzere her alanda hissedilmesini sağlayabiliriz” diye konuştu.

Peyami Battal ile yapılan görüşmenin ardından Teknokent’e geçen kurul üyeleri, burada Teknokent Yönetim Kurulu üyeleri Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş ve Mahmud Gedik tarafından karşılandılar. Teknokent bünyesinde gençlerin İnnovasyon ve Ar-Ge konusunda geliştirilmesi ve mevcut potansiyellerinin ölçülmesi amacıyla oluşturulan Kuluçka Merkezi ziyaret edilerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Teknokent ve Genç Girişimciler Kurulu’nun ortaklaşa projeler ve programlar hazırlayarak sürekli gençlerle bir araya gelmeleri geldiğini belirten Görmen, Teknokent’in Van için çok önemli olduğunu ve bu yatırımın kent ekonomisine ve teknolojisine büyük kazanımlar sağlayacağını ifade etti.

Ziyarette Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Eren Görsel Görmen, yardımcıları Necip Oflas ve M. Seyhan Demir ile kurul üyeleri Oğuz Yörük ve Mete Karam da hazır bulundular.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT