1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç Girişimciler Aranıyor

Genç Girişimciler Aranıyor

Genç Girişimciler Aranıyor
A+A-

Genç girişimciler için yeni bir atak başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle 12 pilot ilde "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi " Gençlik Merkezlerinde gerçekleştir

Genç girişimciler için yeni bir atak başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle 12 pilot ilde "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi " Gençlik Merkezlerinde gerçekleştirilecek. Erzurum'da bu pilot iller arasında yer alacak.
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya, Genel Müdür Yardımcısı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürleri, Gençlik Merkezi Müdürleri ve Projeden sorumlu Gençlik Liderinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Akkaya, "Bu eğitim ile Bakanlığımız kendi işini kurmak isteyen girişimci gençlerimizi bilinçlendirerek iş kurmalarını, kurdukları işi sürdürebilir hale getirmelerini hedefleyen bir eğitim fırsatı sunuyor. Bizlerde genç girişimcileri desteklemek amacıyla Bakanlığımız ve KOSGEB arsında imzalanan protokol çerçevesinde 12 pilot il belirledik, bu illerde Genç girişimcilik kursları başlatacağız" dedi. 18-29 yaş grubundaki gençlerin başvuracağı "Uygulamalı Genç Girişimcilik Eğitimi" ile Erzurum'daki gençlere de girişimcilik eğitimi verilecek. 70 saatlik eğitim sonunda katılımcılara KOSGEB tarafından sertifika verilecek.
(ERZ-AT-Y)

12.02.2013 11:31:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT