1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç, Çocuklarla Buluştu

Genç, Çocuklarla Buluştu

Genç, Çocuklarla Buluştu
A+A-

Kreş öğrencileriyle birlikte sinema izleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik'i eğitimde marka yapma çalışmalarımızı hiç taviz vermeden sürdüreceğiz" dedi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç

Kreş öğrencileriyle birlikte sinema izleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik'i eğitimde marka yapma çalışmalarımızı hiç taviz vermeden sürdüreceğiz" dedi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'ndeki kreş öğrencileriyle birlikte sinema keyfi yaşadı. Canik Kültür Merkezi'ndeki (CKM) sinema salonunda "Sevimli Gemi Kayıp Hazinenin Peşinde" çizgi filmini çocuklarla beraber izleyen Başkan Genç, miniklerin de ilgisiyle karşılaştı.
Bu tür aktiviteleri her ay periyodik olarak uygulayıp çocukların sosyokültürel yönden gelişimlerine katkı sağlayacaklarını belirten Başkan Osman Genç, "Her ay bölgemizde bulunan bir anaokulunu bu tür aktivitelerle buluşturarak çocuklara sinema kültürünü aşılamayı planlıyoruz. Ağaç yaş iken eğilir mantığından yola çıkarak çocuklarımızı anaokulundan başlayarak eğitimle buluşturmamız gerekiyor. Bu anlamda gerek eğitimlerinde gerekse kültürel yaşantılarında yavrularımıza zenginlik katacak eylemlerde bulunmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Canik'te çocuklara yönelik bir çok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Osman Genç, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için okullarımıza fiziki ve teknolojik yatırım yaparak onlara daha iyi eğitim yuvaları kazandırdık. Canik'i eğitimde marka yapma çalışmalarımızı hiç taviz vermeden sürdüreceğiz. Canik'teki çocuk ve gençlerimiz artık daha şanslı. İlçemizi anaokulundan üniversiteye kadar eğitim yuvalarıyla donattık" diye konuştu.
(SAM-SLH-Y)

18.02.2013 16:26:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT