1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç Belediyesi İşçilerle Sözleşme İmzaladı

Genç Belediyesi İşçilerle Sözleşme İmzaladı

Genç Belediyesi İşçilerle Sözleşme İmzaladı
A+A-

Bingöl'ün Genç Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası'na bağlı üye işçileriyle toplu iş sözleşmesi imzaladı. Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ve bele

Bingöl'ün Genç Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası'na bağlı üye işçileriyle toplu iş sözleşmesi imzaladı.
Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ve belediye işçilerinin hazır bulunduğu toplu iş sözleşmesinde 2 yılı kapsayan protokol imzalandı. Atılan imzaların ardından konuşan Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, Genç Belediyesi ile yapılan toplu iş sözleşmelerinde işçilerin haklarının korunmasından yana tavır alan Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç'e teşekkür ettiğini söyledi. Kalır, "Hizmet-İş Sendikası'na bağlı bulunup Genç Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerimiz adına 3. kez toplu sözleşme imzalıyoruz. 30 belediyede sendikamıza bağlı işçiler bulunmakta. Bu belediyelerimiz ile 2 yılda bir sözleşme imzalıyoruz. Ancak şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki bu belediyelerin içinde Genç Belediyesi'nin yeri apayrı. Toplu iş sözleşmelerinde en rahat ettiğimiz ve sorun çıkmadığı tek belediye Genç Belediyesi'dir. Sağ olsun Belediye Başkanı Sayın Abdurrahim Ariç, işçilerin haklarının korunması noktasında kendi bütçelerinin kısıtlılığına rağmen büyük özverilerde bulunmakta. Bunlarda bizleri ziyadesiyle memnun etmekte. Bu noktada kendisine teşekkür eder saygılarımızı sunarız. Son olarak bir sonraki sözleşme dönemimiz, önümüzdeki yerel seçimlerin hemen akabinde. Umut ediyor ve diliyorum ki bir daha ki dönemde Belediye Başkanı olarak yine Sayın Abdurrahim Ariç'i görürüz" dedi.
Başkan Ariç ise, "Gerçekten de kıt imkanlar içinde sınırsız ihtiyaç talebine cevap verme gayreti içindeyiz. Bir belediye başkanı olarak çalışanlarımdan istenilen verimi alabilmem için onların ekonomik anlamda da rahat ettirmem gerekmekte. Göreve geldiğimizde işçimin aldığı maaş vicdanı sızlatacak oranda idi. İşçilerim, diğer kurumlarda çalışan işçilerin merdeyse 3'te 1'i kadar maaş alıp bununla geçinmeye çalışıyordu. İşçimin motivasyonunu sağlamak, onlara yaşam standartları noktasında hayatlarını idame ettirebilmeleri için kıt imkânlarımız içinde katkı sunma gayreti içinde olduk. İmzaladığımız sözleşme hepimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
(MSA-Y)

09.12.2012 13:45:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT