1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Genç Aşçıların Mezuniyet Yemeği

Genç Aşçıların Mezuniyet Yemeği

Genç Aşçıların Mezuniyet Yemeği
A+A-

Diyarbakır Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda bulunan Mesleki Eğitim Merkezi'nde 19 genç aşçılık çırağı eğitimi aldı. Gençler 3 ay süren teorik ve pratik eğitimin ardından mezuniyet yemeğinde bir araya g

Diyarbakır Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda bulunan Mesleki Eğitim Merkezi'nde 19 genç aşçılık çırağı eğitimi aldı. Gençler 3 ay süren teorik ve pratik eğitimin ardından mezuniyet yemeğinde bir araya geldi.
Aşçı Mürsel Bakır'dan haftanın 5 günü ders alan gençlerin istihdamı da sağlanıyor. Bakır, mutfağın temel kuralları, hijyen kuralları gibi teorik derslerin yanı sıra pratik dersler de verdiklerini söyledi. Özellikle köyden kente göç eden ve okuma imkanı olmayan genç kadınlara yönelik bir eğitim verdiklerini ifade eden Bakır, "Burada meslek sahibi olmaları ve kendi ayakları üzerinde durmaları için mümkün mertebe ileriki dönemlerde daha geniş projeler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu dönem sonunda arkadaşlarımız istihdam amaçlı çeşitli turizm bölgelerindeki otellerde çalışmaktadır" diye konuştu.
Genç aşçılar, hazırladıkları piliç sarma, patates püresi, domates çorbası ve tiramisudan oluşan menüyü çalışanlara ikram etti.
(ÜN-AKK-Y)

16.01.2013 17:14:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT