1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gemlik'e Kapalı Pazar Yeri

Gemlik'e Kapalı Pazar Yeri

Gemlike Kapalı Pazar Yeri
A+A-

Bursa'nın Gemlik Belediyesi'nin Celal Bayar Anadolu Lisesi karşısına inşa edeceği kapalı pazar yeri projesi konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sivil toplum örgütü yöneticilerine proje hakk

Bursa'nın Gemlik Belediyesi'nin Celal Bayar Anadolu Lisesi karşısına inşa edeceği kapalı pazar yeri projesi konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Sivil toplum örgütü yöneticilerine proje hakkında bilgiler veren Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, her kesimden projeye katkı sunulmasını beklediklerini vurguladı. Gemlik'in yıllardır özlemi olan kapalı pazar yerini eksiksiz tamamlamayı hedeflediklerini belirten Yılmaz, üç ayrı ada üzerinde 10 bin metrekare alan üzerine yapılacak ve üstü otopark, alt kısmı da kapalı pazar yeri olarak kullanılacak proje konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
Şeffaf belediyecilik ilkeleri doğrultusunda herkesin fikir ve tavsiyeleri dinlenip notlar alınırken, pazar yerinde emzirme odası, kurban kesim yerleri, deprem ve afetlerde toplanma merkezleri, tuvalet, lokanta ve çay ocağı da bulunacağı öğrenildi. İlk etapta haftada iki gün hizmet vermesi planlanan kapalı pazar yerinde yürüyen merdiven ve asansör de bulunacak.
(MŞ)

18.12.2012 15:05:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT