1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gemlik'e Eğitim Vadisi Yapılacak

Gemlik'e Eğitim Vadisi Yapılacak

Gemlike Eğitim Vadisi Yapılacak
A+A-

Bursa'nın Gemlik ilçesinde basın kuruluşlarını ziyaret eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz Gemlik'te 138 dönümlük alanın eğitim vadisi olarak planlara işlenmesi için büyükşehir meclisine ön

Bursa'nın Gemlik ilçesinde basın kuruluşlarını ziyaret eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz Gemlik'te 138 dönümlük alanın eğitim vadisi olarak planlara işlenmesi için büyükşehir meclisine önerge verdiklerini söyledi.
Manastır bölgesinde Hasanağa koyunun üst kısımlarında orman vasfında ve hazine arazisi olan 93 dönümlük bir arazinin yanı sıra taş ocakları mevkinde odun depoları bölgesinde 45 dönümlük yine çoğunluğu hazine arazisi olan arazinin planlarda eğitim alanı olması için Bursa Büyükşehir Belediye'si meclisine önerge verdiklerini söyledi. Yılmaz, bu alanlarda yapılacak olan eğitim kompleksleriyle ilçenin 100 yıllık eğitim ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi. Roda tarafından İmam Hatip Ortaokulu, Gemport tarafından Gemlik Lisesi Borusan gurubu tarafından birde ortaokul yapılacağını belirten Yılmaz, yeni alanlara da ihtiyaca göre yapılacak olan eğitim kurumlarının ilçenin eğitimine damga vuracağını söyledi.
(ET)

13.01.2013 14:09:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT