1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gelibolu Yarımadası Cennet Bahçesi Olacak

Gelibolu Yarımadası Cennet Bahçesi Olacak

Gelibolu Yarımadası Cennet Bahçesi Olacak
A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, yüz binlerce şehidin yattığı Gelibolu Yarımadası'nın adeta bir cennet bahçesi olması için seferberlik ilan etti. Doğa Kor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, yüz binlerce şehidin yattığı Gelibolu Yarımadası'nın adeta bir cennet bahçesi olması için seferberlik ilan etti.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Sabri Kiriş, bir heyetle Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park'ında incelemelerde bulundu. Genel Müdür Yardımcısı Sabri Kiriş, Şube Müdürü Meral Çiçek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı III. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürü Turan Akay, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu ile beraberindekiler 56 şehitlik ve anıtı inceledi. Çanakkale Savaşlarının cereyan ettiği coğrafyanın güzelleşmesi, gelen ziyaretçilerin en ulvi duygularla bölgeyi gezmesi için ziyaret yolları, anıtlar ve şehitliklerde çeşitli peyzaj projeleri için çalışmalara başlandı.
(GD-MŞ)

30.01.2013 17:00:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT