1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gelengeç Köyünde Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Gelengeç Köyünde Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Gelengeç Köyünde Yol Çalışmaları Devam Ediyor
A+A-

Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Gelengeç köyünde, özellikle kış aylarında köylülerin ilçe merkezine gelip gitmelerinde zorluk yaşadıkları yol güzergahlarında İlçe Özel İdare ekipleri tarafından başlat

Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Gelengeç köyünde, özellikle kış aylarında köylülerin ilçe merkezine gelip gitmelerinde zorluk yaşadıkları yol güzergahlarında İlçe Özel İdare ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral yaptığı açıklamada, yapılan çalışma ile köy ile ilçe arasında ulaşımda yaşanan sıkıntının sona erdiğini belirterek, "İlçemize bağlı Gelengeç köyümüzde yaşayan vatandaşlarımız, özellikle kış aylarında ilçe merkezine gelmelerinde yol şartlarının zorluğu dolayısı ile zorluklar yaşıyordu. Köy Muhtarımız Sabri Bilgili köydeki arazi sahiplerini ikna ederek yol güzergahının değiştirilmesini talep etti. Suşehri Özel İdare programına alınan yol çalışmalarında büyük mesafe alındı. Havaların iyi gitmesi ile Gelengeç köyümüzün yol güzergahı değiştirildi. Bu çalışma ile köyümüzün ilçeye ulaşımda yaşadığı sıkıntı ortadan kalkacak. Havaların soğuması ile birlikte yüksek kesimlerde kar yağışı köylerimizde etkili olurken bu yıl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'ın ilçemize sağladığı yeni araçlar ve ekipmanlar ile artık köylerimizin ulaşımda yaşadığı sıkıntıları en asgariye indireceğiz." dedi.
(SY-TB-SK)

05.12.2012 15:54:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT