1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Geleneksel Çocuk Oyunları Van Finali Yapıldı

Geleneksel Çocuk Oyunları Van Finali Yapıldı

Geleneksel Çocuk Oyunları Van Finali Yapıldı
A+A-

Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde düzenlenen \"Geleneksel Çocuk Oyunları\"nın Van finali yapıldı.

Van Fevzi Çakmak İlköğretim Kurumları Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seksek, mendil kapmaca gibi geleneksel çocuk oyunlarını günümüz koşullarına uyarlanarak oynatmak, yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak ve bu alanlarda kalıcı çalışmalar yapmak amacıyla düzenlenen yarışmanın finalinde, Van Gürpınar Işıkpınar İlköğretim Okulu "Geleneksel Çocuk Oyunları" Van şampiyonu oldu. Van Merkez İnönü İlköğretim Okulu ikinci, Van Merkez Şehit Nurettin Türkmen İlköğretim Okulu da üçüncü oldu.
 

Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhlis Ceylani, çocukların her biri ayrı ayrı gönüllerin şampiyonu olduğunu belirterek, "Çocukluğumuzda oynanan ve bilimsel olarak her konuda gelişimlerine katkı sağlayan oyunların yavaş yavaş kaybolmaya başladığı ve bilgisayar ile televizyona bağımlı hale gelmeye başlandığı bir dönemde çocuklarımızı bu tür etkinliklere katarak gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Yarışmaları izlerken öğrencilerin uyumları ve centilmenlikleri karşısında ayrıca mutluluk duydum" ifadelerini kullandı.
Tören sonunda yarışmaya katılan takımlara kupaları takdim edildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT