1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "geleneklere Giden Yolda El Ele" Projesi İmzalandı

"geleneklere Giden Yolda El Ele" Projesi İmzalandı

geleneklere Giden Yolda El Ele Projesi İmzalandı
A+A-

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, IPA Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında Bulgaristan'ın Sofya kentine ziyarette bulundu. Kırklareli Belediye Başkanlığı'nın lider partner statüsünde bu

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, IPA Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında Bulgaristan'ın Sofya kentine ziyarette bulundu.
Kırklareli Belediye Başkanlığı'nın lider partner statüsünde bulunduğu "Geleneklere giden yolda el ele" isimli projeyi Bulgaristan'ın Sofya Kentine bağlı Ruen İlçesi ile imzaldı.
İmzalanan proje Bulgaristan'da Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı ilçe olan Ruen ilçesi ile birlikte gerçekleştirildi.
Kırklareli Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada projenin 1 yıl süreceği, Kırklareli ve Ruen'de kültür turizminin geliştirilebilmesi için bir dizi faaliyet yapılacağı belirtilerek;
"Sınır Geçişi Bölgesi'nde, turizm hareketliliği sağlanabilmesi için, ortak bir strateji geliştirme ekseni üzerine kurulu olan proje dâhilinde, Gölge Oyunu Gösterileri, El Sanatları Sergileri, Yöresel Danslar Üzerine Gösteriler ve Yöresel Mutfak Tanıtımları gibi aktiviteler gerçekleştirilecek. Ayrıca Kırklareli ili ve Ruen ilçesine ait özgün turistik ürünlerin ve hediyelik eşyaların tasarımları yapılacak ve bölgenin ortak bir kültür haritası çıkarılacak" kaydedildi.

08.12.2012 12:12:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT