1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gedikhasanlı Kasabasında 3.aşure Günü Etkinliği

Gedikhasanlı Kasabasında 3.aşure Günü Etkinliği

Gedikhasanlı Kasabasında 3.aşure Günü Etkinliği
A+A-

Yozgat'ın Sorgun İlçesine bağlı Gedikhasanlı Kasabasında bu yıl 3.Aşure Günü etkinliği düzenlendi. Aşure gününde bir araya gelen belde sakinleri 6 kazanda hazırlanan aşureyi 500 kişiye ikram etti.

Yozgat'ın Sorgun İlçesine bağlı Gedikhasanlı Kasabasında bu yıl 3.Aşure Günü etkinliği düzenlendi.
Aşure gününde bir araya gelen belde sakinleri 6 kazanda hazırlanan aşureyi 500 kişiye ikram etti. Gedikhasanlı Kasabasında düzenlenen etkinliğe Sorgun İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gedikhasanlı Belediye Başkanı Halil İbrahim Soysal, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okul personelinin de katkılarıyla hazırlanan 6 kazan aşure, yaklaşık 500 kişiye ikram edildi. Sorgun Kaymakamı Kılıç, aşure etkinliğinin veli ve okul dayanışmasını artırdığını belirterek, "Vatandaşlarımızın bu tavrı takdir edilecek düzeyde. Ben de bu güzel birlikteliği hazırlayan vatandaşlarımızla bir araya gelmek istedim. Gedikhasanlı Kasabasında bu tür etkinliklerle örnek teşkil ediyor. Bu tür organizasyonların devamlılığı öğretmen, öğrenci, veli ilişkilerini güçlendiriyor" dedi.
Okul Müdürü Bayram Yüksel ise öğretmen ve öğrencilerin bu tür etkinlikleri severek yaptığını, maddi manevi desteklerini esirgemediklerini belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.
(ÖE-AÖ-Y)

11.12.2012 14:16:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT